מצמצמים את זמני ההמתנה להנפקת דרכונים (1.1.23)

בעקבות התורים הארוכים והקושי בהוצאת דרכונים בהם נתקלו אזרחי ישראל, התקיימו בחודשים הארוכים שיחות בין הסתדרות עובדי המדינה ומשרד האוצר, בהן היו שותפים גם יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד והממונה על השכר קובי בר נתן *** הוסכם על הרחבת שעות הפעילות של הלשכות בכדי להקל ולצמצם את העומסים על אזרחי המדינה, ובתמורה העובדים יתומרצו על כך

הסכם קיבוצי חדש לעובדי מנהל לשכות האוכלוסין נחתם בימים אלה בין יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, לבין הממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר קובי בר נתן ובין יו"ר הסתדרות עובדי המדינה עו"ד אופיר אלקלעי. ההסכם יחול על יותר מ-700 עובדות ועובדים בלשכות האוכלוסין בכל הארץ, אשר נרתמו למהלך מתוך רצון לצמצם את זמני ההמתנה ולספק שירות מיטבי לאזרח.

בעקבות התורים הארוכים והקושי בהוצאת דרכונים, התקיימו בחודשים הארוכים שיחות בין הסתדרות עובדי המדינה ונציגי משרד האוצר, בהן היו שותפים גם יו"ר ההסתדרות והממונה על השכר. בתום השיחות, ולאור כוח האדם המצומצם בלשכות האוכלוסין, הוחלט יחד עם העובדים, כי העובדים יעבדו עוד שעות ובתמורה יקבלו תמריצים על כך.

בניסוח ההסכם היו שותפים: מנהל חטיבה ארצי ויו"ר האיגוד המקצועי בהסתדרות עובדי המדינה עו"ד ארז אופינקרו, מנהלי חטיבות ארציים בהסתדרות עובדי המדינה עו"ד לירון פריוב ועו"ד מור אבלה, יו"ר המועצה הארצית של רשות האוכלוסין וההגירה שני שבתוב, יו"ר ועד עובדי לשכות מנהל האוכלוסין מירה אסרף, וכן:סגן הממונה על השכר באגף הממונה על השכר במשרד האוצר חנן לזימי, רכז משרדי ממשלה באגף הממונה על השכר אביתר דוק וכלכלנית בצוות משרדי הממשלה יפעת פארן.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, הודה לצדדים השותפים ביצירת ההסכם, ואמר: "שמתי לי למשימה לשפר את השירות לאזרח במגזר הציבורי. מדובר בהסכם משמעותי שיקל על העומסים ובתורים לאזרחים. ההסכם מאוזן ומביא שיפור בשירות לאזרח, ובמקביל תמריצים לעובדים שיעבדו מעבר לשעות הפעילות".

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה עו"ד אופיר אלקלעי, אמר: "זהו הסכם מיוחד המטיב, גם עם העובדים המסורים וגם עם אזרחי המדינה. אני מודה לכל הצדדים שלקחו חלק במהלך ועל כך שטובת העובדים והאזרחים היו לנגד עיניהם".

יו"ר ועד עובדי לשכות מנהל האוכלוסין, מירה אסרף, אמרה: "אני מברכת על חתימת ההסכם אשר עשה צדק עם העובדים והיטיב עם שכרם לאחר שנתנו מעל ומעבר למקום עבודתם. אני מודה ליו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, ליו"ר הסתדרות עובדי המדינה אופיר אלקלעי, למנהל החטיבה שלנו עו"ד מור אבלה ועו״ד ארז אופינקרו. כולי תקווה שהרוח החדשה תסדיר את תנאי העסקתם של עובדי מנהל האוכלוסין, והם יקבלו את הטיפול והמקום המגיעים להם".

הדפדפן שלך אינו נתמך
בבקשה עדכן את הדפדפן שלך על מנת לראות את האתר באופן תקין.
הורד מהדפדפנים הבאים: